tips

HOW TO STUDY: tip #01

11. října 2015 v 16:48 | Julie K.
Nedávno začal opět školní rok, a tak se tipy na to, jak se učit, určitě budou hodit. Uvidím kolik těch tipů nakonec bude, ale nebudou vycházet příliš často - sdílet s vámi budu jen ty tipy, které budu mít opravdu ověřené. A během září jsem si stihla už ověřit tento tip.

Kontaktní čočky - po týdnu

5. února 2014 v 18:41 | Nienna

Takže po týdnu jsem šla na kontrolu s čočkama. Nevím jestli se mi to jen zdá, ale jakobych s čočkama viděla hůř než s brýlemi a taky se mi po ránu dělají s čočkami jakoby mžitky před očima, ale to prý je slzným filtrem, že prý to zmizí. Já jsem teda docela spokojená s čočkama, akorát na to dávání a vyndávání čoček se nikdy netěším. Dávání čoček mi zabere už jen nanejvýš 5 minut a vyndávání asi 2-3 min - zkrátka se to dá naučit velmi rychle. Po kontrole mi optička řekla, že je všechno v pořádku, že prý moje oči nereagují na čočky nijak špatně, takže za to jsem moc ráda. Akorát mě teda pěkně naštvalo, že si musím koupit další roztok, protože mi tento dochází - buď 90 ml za 200 Kč, nebo 300 ml za 400 Kč, tak co je výhodnější? Ale zase 'výhodnější', já nevím za jak dlouho budu mít další čočky, takže nevím, ještě se rozmyslím, jak velký roztok si koupím, ale i tak - 500 za aplikaci čoček a ještě další 200-400 Kč za další roztok? Mně to teda přijde docela dost. Ale nic no, s čočkama jsem spokojená, rozhodně rozdíl a změna k lepšímu - teď to není jen ten 'výřez' světa, který vidím, ale jak jsem po pár dnech v čočkách měla dnes na tu kontrolu ty brýle, tak vám řeknu - je to dost rozdíl, zase mi to přišlo divné mít brýle..

Kontaktní čočky - První schůzka

30. ledna 2014 v 14:22 | Nienna

KONTAKTNÍ ČOČKY

První schůzka

Jak s nimi zacházet? Jak se je naučit nasazovat? Jak si je vyndat z oka? Jak často je v prvních dnech nosit?
Na toto všechno jsem dostala na první schůzce ohledně kontaktních čoček odpověď.

Já osobně jsem žádné zkušenosti s kontaktními čočkami neměla a docela jsem se obávala toho, jestli mi čočky půjdou nasazovat a vyndávat. Na tuto první schůzku jsem byla domluvená týden předem, ale málem jsem na to zapomněla :)

Moje optička ohledně čoček je mi moc sympatická a milá. Toho jsem se také obávala, jelikož zkoušet si dávat čočky před někým, kdo vám není moc příjemný, asi není to pravé.

Nejprve jsem vyplnila papíry, a pak si změřila moje oči a jejich reakce (asi).

Optička mi řekla pár informací o čočkách, roztoku a podobně, a pak došlo k samotnému nasazování čoček. Samozřejmě tomu předcházela část - Jak poznat správnou stranu čočky? Jak si jí dát na prst? Jak si rozevřít oko? Rozevření oka pomocí prstů nebyl, až takový problém, ale jakmile jsem přibližovala čočku, čím dál blíž k oku, měla jsem čím dál větší nutkání mrkat a to byla ta část, čím se všechno zkazilo. Po nějaké té chvíli jsem měla pravé oko (tím jsem začínala) celé rudé a uslzené, a tak jsem zkusila nandat si levou čočku. Pak jsem to ještě jednou vyměnila (optička mezitím přepisovala údaje o mně do počítače a já si to zkoušela v klidu, aniž by se na mě někdo díval). Nakonec jsem si zkoušela dát čočku už potřetí na pravé oko a tu se to podařilo, skoro jsem tomu nevěřila. Levé oko mi teda šlo hůř, ale po dalších cca 10 minutách se to také u něj konečně podařilo. Čočky jsem na sobě měla asi dalších 10 minut, kdy mi mezitím optička říkala další informace o čočkách - povím vám, je to nezvyk, když asi 4 roky nosíte brýle, ale je to úžasný pocit, moc jsem na oku tu čočku necítila, ale tak uvidím, jak to bude, až ji budu mít na oku dýl. Vyndávání čoček - prý je lehčí, je pravda, že mi zabralo méně času, ale bylo to.. divné si něco vyndávat z oka.

Postupně mám každý den zvyšovat počet hodin, kdy budu mít čočku na oku. Těším se, až si je vezmu do školy - to bude hodně velký nezvyk :) Jo, těším.. Tyhle čočky mám hlavně kvůli horám, které bych si bez nich moc neužila, jelikož estetický zážitek, ani ten vjemnový by nebyl žádný.

Jinak u optičky jsem celkově strávila hodinu a půl, takže mi to dalo opravdu zabrat :) No, na další nasazování čoček (už doma) se moc netěším a doufám, že mi to zabere mnohem méně času.

Čekejte další články, o tom jak se zžívám s čočkami :) Tak do týdne ho tu máte :)

Máte nějaké zkušenosti s čočkami? A jak probíhalo vaše první nasazování čoček? Podělte se v komentářích :)

Zkrášlovací den

14. listopadu 2013 v 18:01 | Julie K.
Vzpomeňte si, kdy jste si naposled udělala den sama pro sebe. Bylo to už před delší dobou? Tak byste se měla zamyslet a občas se věnovat sobě samé - a tady jsou moje tipy, co byste mohla v takový den dělat :)


 1. Oholte si nohy! Dokonale! Udělejte si čas na holení nohou, nespěchejte, pusťte si oblíbenou hudbu a pusťte se do toho. Chcete zkusit něco nového? Kupte si novou, dosud nepoznanou pěnu na holení :)
 2. Umyjte si hlavu! Vězměte svůj oblíbený šampon a 2x si umyjte hlavu (jako obvykle).
 3. Dejte si masku na vlasy! Vyberte si nějakou s příjemnou vůní a nechte působit. Hudba stále hraje..
 4. Dejte si horkou koupel! Napusťte si vanu plnou horké vody (nebo podle toho, jak Vám to vyhovuje) a dejte si do ní pěnu, sůl nebo olej do koupele.. Co je vám příjemné.
 5. Vyčistěte si zuby! Svěží dech je vždy příjemný.
 6. Dejte si masku na pleť! Vaše pleť bude hladší a jemnější na dotyk, tedy pokud vyberete tu správnou. Já osobně, moc ráda zkouším různé masky na pleť.
 7. Pleť si vyčistěte! Tak samozřejmě, že si ji po masce vyčistíte :)
 8. Chcete se nalíčit? Chystáte se někam? Tak se ještě namalujte, stříkněte si parfém nebo voňavku, vyberte vhodné oblečení a můžete jít :)
Doufám, že Vám mé rady k něčemu byly. Já osobně, jsem se zapřísáhla, že takový den si udělám minimálně jednou za měsíc, tak to taky můžete zkusit.

Tipy na podzim

11. listopadu 2013 v 19:28 | Julie K.
Je podzim a vy nevíte, co dělat? Můžete jít fotit, přihlásit se do nějakých kroužků nebo jít s partou kamarádů ven, ale tady máte další tipy a myslím, že minimálně jeden z nich Vás zaujme určitě.

Tipy pro super postavu

13. října 2013 v 12:01 | Julie K.
 1. Denně vypij alespoň 2 litry vody (tohle moc nedodržuju, spíš se láduju kafem a zeleným čajem)
 2. Jez pravidelně a žádné jídlo nevynechávej (občas si ve škole nenasvačím - nerada jím před ostatníma)
 3. Hlavně nezapomínej na snídani (málokdy stíhám, takže snídani moc nedodržuju - zatím)
 4. Pokus se zmenšit množství soli v jídle (zas tak moc soli nejím - sůl není můj problém)
 5. Po večeři už nic nejez (večer mě často hodní mlsná..)
 6. Místo mlsání si dej ovoce nebo zeleninu (sladké nic nenahradí, ale snažím se to omezovat)
 7. Nejez žádné pilulky na hubnutí (to mě ani nenapadlo)
 8. Důležitý je pohyb! Sportuj, skákej přes švihadlo, tancuj nebo si doma jen tak zacvič (cvičím zumbu, když mám čas)
Vypadá to, že já sama nic nedodržuju, ale tento rok se musím zlepšit - ve všem, jsem nový člověk!! :)
 
 

Reklama

TOPlist

design by me