HOW TO STUDY: tip #01

11. října 2015 v 16:48 | Julie K. |  tips
Nedávno začal opět školní rok, a tak se tipy na to, jak se učit, určitě budou hodit. Uvidím kolik těch tipů nakonec bude, ale nebudou vycházet příliš často - sdílet s vámi budu jen ty tipy, které budu mít opravdu ověřené. A během září jsem si stihla už ověřit tento tip.


KARTIČKY S OTÁZKAMI A ODPOVĚĎMI

Na tyhle kartičky vám bohatě stačí obyčejný bílý papír a tužka nebo propiska, ale mně se lépe učí z kartiček z tvrdého papíru a mám ráda barvičky, takže každou sadu kartiček mám jinou barvou.

Z učiva, z kterého máte psát, si vypište otázky, ty si napište na kartičky a z druhé strany si vždy napište odpověď.
Díky kartičkám se vám učivo bude lépe učit - dokud nebudete umět jednu kartičku, nebudete utíkat k další. Navíc, když si učivo čtete ze sešitu, máte tendenci sklouzávat očima dál a mnohdy se na text nesoustředíte, takhle budete muset zapojit mozek při odpovídání na otázky.

Také jsem zjistila, že při učení ve skupině, se tyhle kartičky taky bezvadně hodí. Můžete si kartičky v kole posouvat, navzájem se zkoušet,...

A mně taky hodně pomáhá, že když si kartičky píšu, psaním si učivo lépe zapamatuji a navíc musím rozlišit, co na kartičky dát a co ne, podle důležitosti.


Používáte podobný styl učení? Nebo si příště zkusíte udělat kartičky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisse Beauty Denisse Beauty | Web | 11. října 2015 v 22:47 | Reagovat

Dík za tip!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

TOPlist

design by me